Zasmakuj we wspólnocie

Zasmakuj we wspólnocie - pod takim hasłem odbyło się w Niepokalanowie Lasku 15-17 grudnia spotkanie zainteresowanych rozwojem i funkcjonowaniem Młodzieżowego Ruchu Rycerstwa Niepokalanej w Polsce.

Na spotkanie byli zaproszeni młodzi należący do MI, a także ci, którym zależy na rycerskiej młodzieży. Zgodnie z programem młodzi mieli kosztować różne smaki, m.in. modlitwy, słowa Bożego, wspólnoty.

Do Niepokalanowa Lasku w piątkowy wieczór przybyli zainteresowani uczestnicy, aby zastanowić się nad nowymi wyzwaniami i przedsięwzięciami, które w najbliższym czasie stają przed rozwijającym się młodzieżowym ruchem MI. Na początek wszyscy uczestnicy mogli zasmakować w modlitwie - adoracji, Różańcu świętym, w Eucharystii, by omodlić wszystkie inicjatywy związane z zaangażowaniem młodych w MI.

Dopiero drugiego dnia zasmakowano w "rycerskich manewrach", które otworzyły młodych na nowe wyzwania i inicjatywy. Pierwsze z nich przedstawił o. Tomasz Tęgowski - delegat ds. MRRN w Zarządzie Narodowym MI. Zaprezentował on ramowy program międzynarodowego spotkania dla młodzieży, które odbędzie się w Asyżu i w Rzymie w sierpniu 2018 r. Myślą przewodnią tego zjazdu to piękno i świętość. Młodzi rycerze zaproponowali przygotowanie folderów o miejscach kolbiańskich w Rzymie, rozważań różańcowych i programu artystycznego o Rycerstwie Niepokalanej. Zastanawiano się także nad kolejnym spotkaniem międzynarodowym dla młodzieży MI, które miałoby się odbyć w Polsce w 2020 r.

Po wspólnej Eucharystii podjęto kwestię uwspółcześnienia dwumiesięcznika "Rycerza Młodych" oraz redagowania portali społecznościowych dla młodzieży MI. Tę część spotkania poprowadził o. Piotr M. Lenart - odpowiedzialny za strony internetowe zarządzane przez Niepokalanów, a efektem tej pracy było założenie profili na portalach społecznościowych: Fecebook, Twitter i Instagram o ujednoliconym wyglądzie i nazwie: "Młodzi MI". Do współpracy z tymi mediami postanowiniono zaprosić ośrodki MI w Polsce, a zwłaszcza grupy młodzieżowe.

W trzecim dniu spotkania, który wypadł w III Niedzielę Adwentu - Gaudete, udało się podsumować wypracowane zadania i ustalić plan ich realizacji. Wszystkie te plany i siebie samych uczestnicy spotkania zawierzyli Niepokalanej podczas godzinnej adoracji, zakończonej posłaniem i indywidualnym błogosławieństwem Najsiętszym Sakramentem.

"Cieszę się, że po dłuższej nieobecności mogłem wrócić do Niepokalanowa, który nadal jest moim drugim domem - napisał Paweł. - To był pracowity czas i wszyscy czuliśmy odpowiedzialność za Młodzieżowy Ruch Rycerstwa Niepokalanej, który jest naszym wspólnym ruchem. Niejednokrotnie spieraliśmy się, mając różne wizje konkretnych rozwiązań, ale zawsze potem można było oddać to wszystko na adoracji Panu Jezusowi przez Niepokalaną".


Oceń efekty naszej pracy

 

Zostań Młodym MI: do.mi-polska.pl